کارتون های ماندگار نوستالژیک(سری دوم)

خاله ریزه و قاشق سحرآمیز

داستان پیر زنی ماجراجو را در این مجموعه شاهد هستیم که قاشق کوچکی به گردن دارد و هر از گاهی بر اساس اتفاقات مختلف، او را بزرگ یا کوچک می‌کند .

خاله ریزه با شوهر نقاشش در کلبه ای در خارج شهر زندگی می‌کنند. خاله ریزه دارای یک راز مهم است که هیچ کس از آن خبر ندارد و آن این است که بعضی وقت‌ها کوچک می‌شود و از این کوچک شدن کسی خبر ندارد. خاله ریزه به محض آنکه کوچک می‌شود،می تواند با حیوانات مختلف ارتباط برقرار کند و این فرصت خوبی  است تا مشکلات حیوانات را حل کند.

کارتون خاله ریزه

خانواده دکتر ارنست

داستان از این قرار است که پدر خانواده یک پزشک است  و به دنبال دعوت دوست انگلیسی خود تصمیم به حرکت به سمت استرالیا می‌گیرد.در راه این سفر دریایی بدلیل طوفانی شدن و غرق شدن کشتی آنها در یک جزیره متروکه اسیر می شوند .

خانواده دکتر ارنست در این شرایط سخت ناامید نشده و در تلاش برای ادامه زندگی در این جزیره خالی از سکنه می باشند و ظروفی که از چوب می سازند و خانه درختی ای که برای خو ایجاد می کنند ، داستان را بیش از پیش جذاب و دیدنی تر می کند .

آنها با خطرات زیادی در این جزیره روبرو می شوند ولی با همیاری همدیگر بر مشکلات پیروز می شوند.

کارتون دکتر ارنست

پسرشجاع و میشا

هر دو شخصیت کارتون ها، پدرهای فیلسوف و دنیا دیده‌ای داشتند و جالب است که هر دو هم پیپ می‌کشیدند.  عمده تفاوت دو کارتون، این بود که منفی بودن بچه بدها در «دهکده حیوانات»، ریشه در خانواده‌هایشان داشت و مثل دار و دسته شیپورچی بدون خانواده نبودند.

در کارتون میشا داستان از اینجا آغاز می شود  که روزی خانواده میشا با قطار به دهکده می‌آیند.  پدر میشا فکر می‌کند همه برای خوشامدگویی به آن‌ها آمده‌اند و تصمیم می‌گیرد در دهکده بماند.

پدر دراگو و والدین روباه به بچه هایشان خط مشی نشان می دادند و ماجراهایی را ایجاد می کردند که برای دیگران مشکل ساز بود.

کارتون پسر شجاع

مهاجران با لوسی می و آقای پتی بل

این کارتون نیز مانند خانواده دکتر ارنست داستان خانواده ای است که به استرالیا سفر می کنند ، لوسی می قهرمان کارتون مهاجران بود . او و خواهرش کیت و آن خواهر بزرگترشان، کلارا که عاقل و خانم بود زندگی هیجان انگیزی را آنجا تجربه می کردند که مشکلاتی را به همراه داشت ولی تماشای آن بشدت زیبا و جذاب بود.

خانواده ی لوسی می همسایه ای داشتند به اسم آقای پتی بل که خودخواه بود و سگ آقای پتی بل هم که جای خودش را داشت . از حیواناتی که لوسی می از آنها نگهداری میکرد یکی شان کوآلا بود و دیگری دینگو بود که لوسی می ازش نگه داری می کرد.

روزهای دردناک ناامیدی‌شان تا زمانی که سرانجام زمین مزرعه‌ی‌شان را صاحب می‌شوند، ادامه دارد. با وجود این، لوسی و خواهرش به کشف این سرزمین بزرگ روی می آورند و از تجربه‌های جدید خود، از جمله کشف حیوانات عجیب و غریب و آشنایی با بومیان  لذت می‌برند.

کارتون مهاجران

چوبین

در اولین قسمت این مجموعه ، سفینه ای را در جو زمین می بینیم که از داخل ان چوبین بیرون می آید ، وی در خانه خاله رولی وپدربزرگ ستاره شناسش زندگی می کند و پدربزرگ به او می گوید که تابحتال اسم ستاره درخان را نشنیده است و چوبین به او گفت که شاید شما درباره ستاره درخشان اطلاعاتی نداشته باشید، اما ستاره درخشانی ها، درباره کره شما اطلاعات زیادی دارند و سال های سال است که درباره شما می دانند. 

چبین دشمنی به نام برونکا دارد و هیبت و ساختاری وحشتناک و ترس آور دارد. مادر چوبین هم در جنگال این هیولا اسیر شده است و چوبین هم به زمین آمده است تا به مادر خود کمک کند. دست بند جادویی چوبین، قدرت خارق العاده ای به او میدهد و او را در برابر حملات نیروهای اهریمنی برونکا حفظ می کند.

کارتون چوبین

زبل خان

 زبل خان یک شکارچی است که مردم به او نامه می‌نویسند و از او می‌خواهند تا موجودات مختلف را شکار کند.
او همواره برای شکار یک حیوان خطرناک، وارد منطقه حیات وحش می‌شود و داستان‌های جالبی را رقم می زند. وی شارچی ماهری است ولی در شکار این حیونات عموما ناموفق است . ما همواره زبل خان را در حال فرار از دست حیوانی که می‌خواهد شکار کند، می‌بینیم. 

دیالوگ ماندنی این کارتون جذاب “زبل خان اینجا، زبل خان اونجا ، زبل خان همه جا” می باشد.

کارتون زبل خان



مطالب مرتبط